Pohár Ligy 2001
(Oficiální pohár od PSMF)

2. kolo:
Blaženka Spiders - Ameby A (4.liga) 1:2

Po dlouhé pauze jsme nastoupili v dalším kole Poháru ligy. Na rozbahněném Karlíně byl naším soupeřem tým ze čtvrté ligy. Po předchozím překvapujícím, ale zaslouženém, postupu jsme si nedělali příliš velké naděje, ale na druhou stranu tajně doufali v přijatelný výsledek nebo dokonce penalty, které se rovnou kopou za nerozhodného stavu. Ještě před začátkem zápasu naše šance poklesli, protože jsme se sešli akorát, a tak i já (Roman), jsem byl nucen hrát celý zápas s pos… kotníkem. Bylo jasné, že jde o předzvěst odchodu některých hráčů z týmu. Výhodou alespoň bylo že při té kur… zimě, nikdo nemusel mrznout za lajnou. Nastoupili jsme tedy v sestavě Denim - Roman, Michal - Radek - Philip, Jirka Mandík. Soupeř začal poměrně svižně, ale těžký terén mu toho moc nedovoloval. Bohužel asi v desáté minutě Jirka neuhlídal nabíhajícího hráče a ten hlavou vstřelil úvodní gól. Pak se hra poměrně vyrovnala, obrana útoky pokrývala a bojovným výkonem jsme se dostávali i do náznaků šancí. Poločas nakonec skončil 0:1. Druhý poločas začal opět náporem soupeře, ale všichni zodpovědně bránili a pokud něco prošlo byl na svém místě Denim. Asi v 10. minutě druhého poločasu předložil Jirka gólovku Philipovi, ten ale bohužel nedal. Soupeř však poněkud znervózněl a nám se ho podařilo zatlačit na jeho polovinu. Využívali jsme především dlouhých autů Michala, které směřovaly na hlavičkáře Romana s Philipem. Při jednom závaru před brankou se k nám přidal i fotbalový bůh a bylo vyrovnáno. Byl to ukázkový vlastňák, když se obránce soupeře pokoušel v tísni před námi odkopnout míč a poslal ho přímo pod břevno. To co pak následovalo má ve fotbalové hantýrce jasné pojmenování - Prešovský beton. Minutu po minutě jsme se přibližovali k vysněným penaltám, útočníci se vraceli, obrana odvracela co se dalo a Denim se překonával. Hrát se hanspaulka na 58. minut, musel být jednoznačně zvolen nejlepším hráčem zápasu jenže, my jsme Blaženka. Mimo bránu šla poměrně nenápadná střela, Honza již však srazil před sebe. Místo aby míč někam odkopl začal se sním ubírat na místo kde bylo vody jak nas…, kaluž na kaluž, a tak tam ten míč drbal a drbal až se dostal k autové čáře. Když už všichni čekali že ho tam odkopne do hajzlu, tak ho nechal kousek za čarou. A ono se stalo, že soupeř opravdu nechtěl čekat až se náš brankář uráčí zase zpátky vrátit do brány, ale aut rychle hodil a nabíhající útočník v klidu hlavičkoval do prázdné brány. 1:2 - Vymalováno. Před zápasem bychom tento výsledek brali, soupeř byl sice po fotbalovější stránce lepší, ale my se mu bojovností a nasazením vyrovnali. Takhle skončit nám bylo docela líto. Ale co je to přeci fotbal. Ostudu jsme si při první účasti v Poháru rozhodně neudělali a jsme zas o krapek zkušenější.

Branka: vlastní

1. kolo:
Blaženka Spiders - Trapas (5.liga) 3:1

Přátelé, tento příspěveček píšu asi dvě hodinky poté, co jsem vstal po naší Kyjopárty, takže případné haluzy prosím omluvte.
 Nejdříve si představme aktéry pohárového duelu. Na straně jedné jistě vyspělý tým plný hodnotných fotbalistů z páté ligy (až na jednoho - to byl pěknej čůrák) a na straně druhé až na několik výjimek vožralá Blaženka. No, uznejte sami. Počasí bylo netradičně letní a pivo zase netradičně lahodný, což vykristalizovalo do takovýho lihovinovýho energetickýho nabuzení. Zkrátka jsme byli dobře naloženi podat plnohodnotný výkon proti o dvě třídy papírově silnějšímu soupeři.
 Naše odhodlání ale už hned na začátku nakousnul naprosto neštastnej vlastní gól, kdy byl Junior opět zasažen (tentokrát naštestí ne do hlavy a ne kopačkou, ale balonem) a odražená lobtička se ocitla v brance. Po pravdě řečeno, celkem nás to zaskočilo, ale znáte blaženkovský "srdcaře". Urputilým tlakem dopředu jsme zanedlouho slavili úspěch. Na Philipův roh s centimetrovou přesností si naběhlo naše Dlouhé Bidlo a krásně zavěsilo k levé tyči. Tím se Roman poprvé zapsal do střeleckých tabulek této sezóny a korunoval tak svůj vyzrálej výkon. Následoval tvrdý boj plný pěknejch akcí na obou stranách, z kterého jsme ale vytěžili pouze my. Po rafinovaný individuální akci Philipa (jak to je jednoduchý - klička, rána, gól) jsme zvýšili na 2:1, což přetrvalo i do druhé půle.
 Po změně stran začal kralovat náš třetí gólman, kterej pokryl pár nadějných akcí soupeře. Na straně druhé se dvakrát mohl blýsknout náš nejlepší střelec sezóny, ale první Adamovu ránu brankář kryl a při druhé akci mu malá opička na zádech zabránila zkoordinovat pobyb dolních končetin, což vyústilo do situace, že se jednou nohou napřáh a druhou kopnul ŕ HALUZ!!!!, ale pěknej výkon. Svoji šanci ale nepromarnil věčně zraněnej Bubo (zase má ruku na sráč), kterej po medvědím běhu přes celý hřiště kupodivu pěknou střelou!!! vsítil a bylo rozhodnuto (dík patří vlastně Denimovi, kterej Hugáčovi konečně srovnal mušku svými vycentrovanými hadráky). Co dodat. Snad náš nejlepší výkon sezóny, kterej jsme zakončili snad ještě pozoruhodnějším výkonem u žejdlíku piva, když jsme za sebou nechali dva prázdný soudky, pár lahvoňů ... Jediný, co nám zůstalo, je perspektivní vyhlídka do sedmý ligy a nepříjemná opička, která ne a ne se pustit. Chlapi a fanynky: jen tak dál!!!
Vořech

Branky: Roman, Philip, Bubo

Předkolo:
Blaženka Spiders - Plameňáci (8. liga) 2:0

Hrali jsme na peknem hristi ve Kbelich (proc jsou tak ku... daleko), a udelali par zmen v sestave, do brany sel Ivan a ja do obrany, myslim ze obe zmeny celemu tymu prospely. Souperem byl take tym z osme ligy, Plamenaci. I pres mensi uvodni nepresnosti jsme rozehrali velmi dobrou partii. V polovine prvniho polocasu, prosel obranou Honejss a nedal brankari sanci. Pak jsme se dostali jeste do nekolika velkych sanci, ale ani Adamovi ci Philipovi se je nepodarilo promenit. Ve druhem polocase pokracoval nas tlak, a po rohu Adam potvrdil roli "pantera" a zvysil na 2:0, do konce zapasu se podarilo jeste Adamovi nastrelit dalsi brevno souperovi branky (v prnim polocase Philipovi). V pomerne pohodovem tempu jsme dokraceli pro postup do dalsiho kola, kde nas ceka tym z pate ligy a tez akce u Denima.