Komentáře
Jaro 2002

Blaženka Spiders - Ugandská ťava 3:0
(Karlín, čtvrtek 4.4.2002, 17:00)

KARLIN4 (OTK) - Blaženka Spiders zvítězila v utkání 1.kola sedmé hanspaulske ligy v male kopané nad Ugandskou ťavou 3:0. Zápas začal tlakem soupeře, kdy si vypracoval jednu šanci (hlavička která neměla směr). Po třech minutách se hra obrátila. Blaženka uvěznila soupeře před soupeřovou brankou a zahrála sérii rohů. Tato série byla ukončena gólem. Na rohový kop si nebojácně naběhl Roman a zboural brankáře. Tohoto zaváhání využil Radek, který tvrdou ranou pod klacek otevřel účet zápasu. Těsně před koncem si Roman ještě jednou naběhl na roh, tentokrát zahrávaný z druhé strany a po zemi. Roman z první vystřelil a s pomoci tečí soupeře dostal míč do brány.
 V druhem poločase se hrálo nahoru dolu. Soupeř měl několik závarů před naší brankou, ale nevytvořil si žádnou stoprocentní šanci. Blaženka si vytvořila několik tutovek, ale neproměnila. Těsně před koncem soupeř rozehrával roh. Jéňa však míč chytil a vyslal míč na Čika. Čiko rozhýbal branaře a míč se dokutálel do branky. Poslední šanci zkorigovat zápas měl soupeř v poslední minutě. Ugandská ťava však pokutový kop neproměnila. Jéňa tak potrhl svůj výkon v bráně.
 Pochvalu zaslouží výkon celého mužstva. Rad bych vyzdvihl výkon Radka, Romana, Jéňu. Jinak by se Blaženka mohla pokusit využít více svých technických hráčů Číka, Filipa a Jirky. Pro které nakopávaná hra není asi to pravé. Věřím že uklidnění naši hry přijde spolu s příchodem bratrů Honzy a Ivana.

Čtení:

• Komentář rozhodčího:  Nejlepší hráči: Kaňka Robert (Ugandská Ťava) a Kopecký Roman (Blaženka Spiders). Hned v 5.minutě dlouhý aut do vápna Ťavy, závar a rychlý gól. Ve 20.minutě roh na nabíhajícího hráče, střela k tyči a 2:0 pro Spiders. Těsně před koncem, kdy Ťava hrála vabank, pojistil vedení Vavrla. V poslední minutě neproměnil pokutový kop za ruku hráč Ťavy.

• Branky:  5´ Radek VOJTĚCH 1:0, 20´ Roman KOPECKÝ 2:0, 57´ Lukáš VAVRLA 3:0

• Rozhodčí: Přída A., Sedláček (Kubrt)

Blaženka Spiders - Beer boys 2:3
(Karlín, čtvrtek 11.4.2002, 18:15)

Sestava :
Gólman - Kult Jan (Krtek)
Obrana - Šyc Michal, Kopecký Roman, Blažek Ivan, Vojtěch Jan(Junior), Lát Oldřich(Olin)
Útok - Vojtěch Radek, Mandík Jiří, Vavrla Lukáš(Čiko), Scheiner Filip

Diváků : V první půli 2 (Lucinka, Hobitek), druhá půle 1(Hobitek)

K utkání druhého kola Hanspaulské ligy jsme se sešli v hojném počtu 11 borců. Po prvním kole byl náš tým na prvním místě naší sedmé ligy. Samozřejmě jsme chtěli potvrdit, že naše umístění a výkon z prvního zápasu nebily pouhou náhodou. Od začátku nastupujeme v rozestavení tří obránců a dvou útočníků, s tím že prostřední z obránců se snaží maximálně podporovat útok. První půle nepřinesla mnoho fotbalové krásy, šlo spíše o jemné oťukávání. První gól padl krátce před koncem první půle. Jeho autorem byl Čiko, který chladnokrevně (šourák, teč brankáře, celá lavička, diváci i hráči v poli museli hodně foukat, aby to tam dolezlo) skóroval. Tak tedy 1:0. Už se stává klasikou, že po vstřeleném gólu se nutně chtějí ukázat i ostatní hráči. Takže se přestane myslet na zadní vrátka. Po ztrátě míče v útoku a následném kiksu v obraně bylo asi půl minuty před koncem srovnáno. Tak tedy 1:1. O přestávce Krtkovi trochu ujely nervy a mezi neartikulovanými zvuky bylo možno vytušit větu "Kurva to snad není možný" Druhý gól v naší síti druhá půle. Odhodlal jsem se podpořit útok aniž by se byl za mě někdo ochoten vrátit (proč taky, útočníci jsou od toho aby útočili, jako bych někoho slyšel), drobná chyba v obraně, přečíslení a stav 1:2. Samozřejmě začínají pracovat nervy, křičí a vyčítají si všichni všechno. Nikdo není ochoten udělat něco pro nebo za toho druhého. Kolektivní hra je o něčem jiném. Takže z přímého kopu proletěl míč děravou zdí až do sítě. Stav skóre 3:1. Tento stav jsme už stačili pouze korigovat vcelku zdařilou akcí po ose Vavrla, Blažek, Kopecký. Šlo o klasický gól jakých dáváme v tělocvičně desítky. I přes velký tlak se nám už skóre nepodařilo otočit. Takže po hodině hry stav na ukazateli 2: 3 pro BEER BOYS.
Ivan

Čtení:

• Komentář rozhodčího: Průměrný zápas. Zvítězil šťastnější.

• Branky:  28´ Lukáš VAVRLA1:0, 30´ Radek JÍRA 1:1, 36´ Aleš CRHA 1:2, 41´ Radek JÍRA 1:3, 55´ Roman KOPECKÝ 2:3

• Rozhodčí: Roušar, Mased (Stará Garda)

Blaženka Spiders - Válcovna plechu FC 1:0
(Karlín, čtvrtek 18.4.2002, 18:15)

Téměř po roce jsme narazili na tým, který nás porazil při našem tažení do sedmé ligy. Rozhodně jsme jim to chtěli vrátit a také tak jsme k tomu přistupovali. Po pár minutách hry se soupeř, snad možná i díky jejich špatnému vstupu do sezóny, projevoval jako velice labilní. Staral se spíše o hádání mezi sebou, s námi a také s rozhodčíma než o hru samotnou. Hra byla velice nepěkná a díky již zmíněné nervozitě nezábavná. Chtěl bych zde rozebrat i průběh hry samotné, ale už si nepamatuji, jak to probíhalo. Smůla. Tak jenom dodám, že jediný gól utkání dal Jirka, ale jak to bylo, ze mě nikdo nedostane. A co ze mě také nedostanete, je průběh pozápasového večera. S největší pravděpodobností vypadal, jako by z oka vypadl těm ostatním čtvrtečním pozápasovým večerním sezením. Fotbalu zdar!
Denim

Čtení:

• Komentář rozhodčího:  Rušné, velmi tvrdé a rozhodně velmi neslušné a vulgární utkání. Doporučuji Válcovnám ujasnění situace, proč hrají hanspaulku.

• Branky:  15´ Jiří MANDÍK 1:0

• Rozhodčí: Pecka, Bruna (Dorota Máchalová)

Blaženka Spiders - Little Eden FC 2:1
(Střížkov, pondělí 22.4.2002, 18:15)

Bylo, nebylo, měli jsme před sebou čtvrtý zápas sezóny!!! Sešli jsme se takto: Denim, Michal, Junior, Ivan, Olan, Radek, Filip, Pavel (nová posila) a já. Do první půle jsme vlítli v docela rychlém tempu a měli několik šancí. Pavel několikrát střílel z docela dobrých pozic, jedna střela skončila na břevně. Já měl šanci, když se ke mě dostal balón za obranu, střelu však brankář vyrazil a Pavel dorážel vedle. Kdybych o něm věděl dřív a nahrál mu .... Pak šel ještě do dobré příležitosti Pavel, měl před brankou úplně volného Ivana, brankář ale vystihl jejich úmysl a sebral míč těsně před Ivanem. A jak už to chodí, jelikož jsme nedali gól my, dal ho soupeř. Po házeném autu někde skoro až u rohu u naší brány jsme vůbec nepokryli jednoho hráče, který hlavou zavěsil. Do přestávky jsme s tím už nic neudělali.
 Do druhé půle jsme nastoupili opět ve vysokém tempu, více jsme napadali, rychle střídali. Zdálo se mi, že soupeř už měl méně sil, ale stále pozorně bránili nebo spíš my jsme nebyli schopni vepředu vymyslet nic zvláštního.. Rozhodl až strhující závěr. Na vyrovnání jsme čekali až do 52. minuty. Začalo to někde v půlce hřiště, kde jsem nahrál Pavlovi, který došel až před bránu nahrál Ivanovi a ten skóroval. Velkou šanci měl i Eden, když po skrumáži před Denimem střílel do téměř odkryté brány jejich útočník, naštěstí pro nás v jasné gólovce netrefil. Pak se atmosféra trochu vyostřila po Ivanově střetu s brankářem, který měl chvíli potíže vstát a "rozdýchat to", což neunesl jeden jejich fanoušků (nebo to byl trenér? ...nebo manažer??). Smrtící úder přišel minutu před koncem, kdy při souboji se mnou nebyl jejich obránce dostatečně důrazný (asi si myslel že už to bude aut), pro míč si přiběhl Pavel a z ostrého úhlu, skoro z autové čáry překvapil špatně postaveného brankáře. Naštěstí se poté už hrálo pouze minutu a myslím že jsme si všichni oddechli, když se pískal konec! Michal nedohrál pro zranění kotníku, ale do hospody došel v pohodě, takže to bude asi ok.
 Mimo všechny hráče bych pochválil i rozhodčí, kteří to dobře zvládli i ve vypjaté atmosféře druhé půle, terén i počasí.
 Pavel se ve svém prvním zápase za Blaženku předvedl velmi dobře, dal gól a měl i další šance, tahal většinu útočných akcí. Moh by si odpustit kecy k rozhodčím. Vydřeli jsme další důležité vítězství, jen ať to jde takhle dál!!!
 *jir*

Čtení:

• Komentář rozhodčího: Vyrovnané utkání.Blaženka šťastně vyhrála. Hráči obou mužstev hráli slušně. Nejlepší hráči: Janský (Blaženka Spiders), Šinkmajer (FC Little Eden)

• Branky:  23´ Václav ŠINKMAJER 0:1, 51´ Ivan BLAŽEK 1:1, 60´ JANSKÝ 2:1

• Rozhodčí: Svoboda, Číča (FC Namo)

Blaženka Spiders - Mamba club 4:0
 (Karlín, čtvrtek 2.5.2002, 17:00)

Vazene fanynky a fanousci Blazenky Spiders!
Dostal jsem za ukol napsat komentar k zapasu s Mamba clubem a tak ho tady mate. Hrali jsme v Karline na 2 za hojne a hlasite ucasti nekolika nasich fanynek, ktere nas vybicovali k takrka bezchybnemu vykonu proti "nebezpecnemu" souperi. Do zapasu jsme vstoupili skvele a po nasem uvodnim tlaku v 7.minute nedhernym a nechytatelnym volejem k tyci skoroval Pavel (nad timto golem uznale pokyvovali i souperi). Utkani se neslo i dale ve stejnem rytmu, nas tlak, pekne kombinace, nepromenovani sanci, bezzubi a pohodovy souper, proste utkani pripominajici spise zapas pratelsky nez ligovy. Ale no nic dale k popisu. Jeste do prestavky stacil druhy gol pridat Ivan kdyz chladnokrevne zakoncil do protipohybu brankare k tyci. Druhy polocas ke vseobecnemu uzasu vsech pokracoval ve stejnych slepejich a tak popisu snad jen goly protoze popisem akci bych stravil asi 2 dny. Nas 3 gol padnul dosti nahodne ale byl krasny - Radek vystrelil na branu, smer to vsak nabralo na branu na vedlejsim hristi, pak jsme ale vsichni onemeli nebot to byla dumyslna prihravka na nohu Filipa (jen premyslim kdo byl vic prekvapenej jestli Radek, Filip nebo proste vsichni). Ctvrty gol jsme dali po protiutoku kdy na obrance a brankare bezel Ciko, Filip a Radek - posledni z nich pohodlne zakoncil. Abyste se nemysleli ze jsme hrali vsichni perfektne tak musim uvect ze Denim nechytil jedinou strelu (protoze na nej snad ani nesla). No nic chtelo by to vic takovych souperu a brany vyssich lig by nam byly otevreny, ale ze dalsi souperi podobneho razeni uz asi nebudou jsme se presvedcili hned o kolo pozdeji (viz komentar Romana).
 Zdravi Vas Michal.

Čtení:

• Komentář rozhodčího: Slušně hrané utkání lepší úrovně. Jasně zvítězilo lepší mužstvo,které neproměnilo zdaleka všechny šance. Nejlepší hráči: Janský (Blaženka Spiders) a Klusáčková (Mamba Club)

• Branky:  7´ Pavel JANSKÝ 0:1, 29´ Ivan BLAŽEK 0:2, 45´ Filip SCHEINER 0:3, 54´ Radek VOJTĚCH 0:4

• Rozhodčí: Galgonek, Dopita (FPC Tazy)

Blaženka Spiders - Nová vyhlídka SK 0:4
 (středa 8.5.2002, 17:00)

Za slunného dne jsme se v pěkné pr… (někde na Butovicích) sešli k utkání prvního s druhým (to jsme byli my) v naší skupině. Písečné hřiště, které je domácím Nové Vyhlídky, nebylo nic extra,je dosti nerovné, povrch tvrdej a hrozně tam fouká vítr, zlatej Karlín. Po úvodním oťukávání se do nás Vyhlídka naplno pustila a přetíženě obrana se měla opravdu co otáčet. Soupeři se podařilo dvakrát překonat i Denima, ale obránci na základní čáře míče stihli vykopnout. Největší problémy nám dělalo přečíslení po křídlech, kdy se útočníci nevraceli se soupeřem a ten pak měl prostor si obranu rozhodit. Poločas jsme nakonec uhráli 0:0, dopředu jsme se dostali parkrát, ale jedinou vážnější šancí bylo, když po chybě brankáře mohl Čiko trefil prázdnou bránu, což se ale bohužel nepodařilo. Do druhého poločasu jsme šli s odhodláním, že se pokusíme udržet vzadu nulu a spolehnout na nějaký brejk. Bohužel hned od první minuty druhé půle soupeř opět lehce přecházel přes nedůrazné útočníky a zakládal jeden útok za druhým. Chyba se ale nakonec stala jinde. Asi v třicáté páté minutě mi utekl po křídle jejich útočník (pravděpodobně jejich nejlepší hráč), kterého se mi nepodařilo zastavit ani za cenu faulu, natáhl na sebe ještě Čika a pak přihrál úplně volnému hráči, který trefil přesně k tyči. 0:1. Snahu v nějaký odpor, či pokus o zvrácení výsledku nám velice rychle vzala další akce, kdy z poměrně vzdáleného trestňáku poslal soupeř střelu na bránu, která by asi byla pro Denima chuťovkou. Bohužel opět zaúřadovala smůla Vojtěchů na vlastní góly a Junior tečoval míč krásně do proti pohybu našeho brankáře. V té chvíli bylo možné již jen zkusit úplně otevřít hru a věřit že se i nám podaří vstřelit branku. Soupeř pak ještě dvakrát skóroval po pěkných akcí, kdy nejprve útočník vyškolil Michala a pak Juniora (zase ten nebezpečný útočník). My jsme se sice častěji dostávali na soupeřovu polovinu, ale bohužel se útočníci utápěli ve vlastních kličkách a nepodařilo se vůbec navázat na kombinační hru z minulých zápasů, berme fakt, že to z části bylo velmi dobře fungující obranou soupeře. Ani poslední totální nápor nepřinesl vstřelení gólu a tak jsme zaslouženě prohráli 0:4. Shrnuto narazili jsme na soupeře, který měl na všech postech velmi dobré hráče a předváděl efektivní fotbalové akce. Odhadujeme, že by se mohl v budoucnu usadit někde mezi 4. - 5. ligou. Nás by tato prohra neměla až tak mrzet, protože oba body s tímto týmem ztratili i naši hlavní soupeři o postup a rozhodovat budou ostatní zápasy, třeba hned příští kolo. Na závěr shrnutí výkonu Blaženky, všichni předvedli spíše podprůměrný výkon a chyběla hlavně bojovnost a chuť se alespoň trochu porvat o výsledek. Snahu hrát dopředu společně s účinným vrácením dozadu lze vyzdvihnout jen u Čika s Pavlem, ostatní by si měli zkusit uvědomit, že hanspaulka bohužel či bohudík není hra pro baletky a kontakt se soupeřem tam prostě je. Obrana neměla svůj den, a pod stálým tlakem soupeře se chyby kupily. Na druhou stranu nebýt záskoků za Denima a občas pořádného důrazu ve vlastním vápně mohli jsme prohrát i vyšším rozdílem(což je ale asi ne tak podstatné). Do příštího zápasu snad zas každý zpátky v sobě najde bojovnost a chuť vyhrávat a výhrou odčiníme lekci, které nám dnes byla udělena.
Roman

Čtení:

• Komentář rozhodčího:  Velmi pohledné utkání 7.ligy, ve kterém prim hráli hráči SK Nová Vyhlídka. První poločas se odehrál v rychlém tempu, ve kterém hráči Blaženky Spiders znatelnému tlaku SK Nové Vyhlídky dokázali odolat a navíc měli i pár slibných šancí, které však nedokázali proměnit. Poločas 0:0. Ve druhém poločase už SK Nová Vyhlídka dokázala skórovat a zápas zlomit ve svůj prospěch. Za zmínku stojí ekvilibristické kousky hráče SK Nové Vyhlídky Autraty, který i přes svůj pokročilý věk (a tím se ho vůbec nechci dotknout) dokázal nádherně z otočky vsítit třetí gól. Ostatní týmy, bacha na něj!!! Oba týmy hrály v duchu fair play. Kdyby tak hrál každý…

• Branky:  34´ Radek PELC 0:1, 40´ Zdeněk PELC 0:2, 41´ Martin AUTRATA 0:3, 55´ Jiří ŠIMEK 0:4

• Rozhodčí: Kolář, Jarda (Potíže)

• Komentář kapitána týmu SK Nová Vyhlídka: Nejlepší rozhodčí.

Blaženka Spiders - Palouk SK 1:0
 (Karlín, čtvrtek 16.5.2002, 19:30)

Bohužel nikdo nenapsal komentář.

Čtení:

• Komentář rozhodčího:  Hezký zápas, ale mužstvo Blaženka Spiders bylo lepší a bojovnější. Nejlepší hráči: Prokop (SK Palouk), Jurčík a Lát (Blaženka Spiders)

• Branky:  48´ Marek JURČÍK 0:1

• Rozhodčí: Hnát, Smolík (Rychlé Pípy "B")

Blaženka Spiders - Rychlé pípy A 3:1
 (čtvrtek 23.5.2002, 18:15)

Čtení:

• Komentář rozhodčího: Vzájemně vyrovnané utkání rozhodl větší počet hráčů Blaženky, když ve druhém poločase fyzicky hráči Rychlých Píp pomalu odešli. Nejlepší hráč: Jurčík (Blaženka).

• Branky: 6´ Rudolf FORMÁNEK 0:1, 7´ Jiří MANDÍK 1:1, 44´ Marek JURČÍK 2:1, 52´ Filip SCHEINER 3:1

• Rozhodčí: Král, Večeřílek (Payika Praha)

Blaženka Spiders - Six devils 0:1
 (Suchdol, pondělí 27.5.2002, 18:15)

Čtení:

• Komentář rozhodčího:  Velmi nervózní utkání, při kterém se někteří hráči více věnovali diskusím s rozhodčími než hře.

• Branky: 38´ Pavel LENFELD 1:0

• Rozhodčí: Schön. Souček (FC Locar)

Blaženka Spiders - Strahovská 10 0:4
 (Karlín, čtvrtek 6.6.2002, 17:00)

Čtení:

• Komentář rozhodčího: Jasné vítězství Strahovské. Nejlepší hráč: Křeček (Strahovská 10)

• Branky: 3´ Daniel KŘEČEK 0:1, 23´ Petr MARTÍNEK 0:2, 26´ Daniel KŘEČEK 0:3, 29´ Václav BOUŠKA 0:4

• Rozhodčí: Kotek (Sturm und Drung)

Blaženka Spiders - Suchá dáseň AC 5:1
 (Pankrác, středa 12.6.2002, 17:00)

Čtení:

• Komentář rozhodčího: Bojovné utkání s převahou hráčů Blaženky. Slušně hrané utkání bez karet.

• Branky: 3´ Lukáš VARVRLA 0:1, 20´ Lukáš VAVRLA 0:2, 28´ Jiří MANDÍK 0:3, 44´ Lukáš VAVRLA 0:4, 45´ Jindřich LUKAVSKÝ 1:4, 53´ Jiří MANDÍK 1:5

• Rozhodčí: Vrána, Vlček (Technometra)

Bláboly a nesmylsly na:  blazenka@crazy.cz