Podzim 2004

11.kolo

Blaženka spiders - Fugas CF "B" 1:1

Góly: Juji

Štěstí nám tuto sezónu moc nepřálo. Stalo se totiž, že z naší skupiny vyloučili tým Bomton a anulovali všechny jeho výsledky 0:6. Tím jsme se opět namočili do sestupových vod a bylo pro jistotu záchrany nutné alespoň bodovat i v posledním zápase. Stál proti nám 3. tým tabulky, který by si v případě vítězství zajistil jistý postup do 5. ligy. No paráda.

Terén nebyl až tak příšerný jako předchozí zápasy (stále ale zimní bahýnko) a hrál se poměrně kvalitní fotbal. Ani jeden tým se nebál přitvrdit, a tak jsme odehráli asi i jeden z nejtvrdších zápasů vůbec. Naši výhodou bylo, že řada hráčů soupeře byla dost nervózní a rozhádaná, a tak si je rozhodčí příliš neoblíbil. Opět jsme bohužel brzo obdrželi branku jako první, když Jujimu uskočil na hroudě míč a soupeř mířil do prázdné brány. Velmi dobrá hra dopředu ale vedla i k našim šancím. Po nádherné akci Juji parádní "nedvědovkou" k tyči vyrovnal na 1:1. V druhém poločase jsme si již poměrně s přehledem pohlídali bod nutný k záchraně a snad  i měli blíže k vítězství. Pokud budeme v podobných výkonech pokračovat i v příští sezóně, můžeme myslet na víc než jen udržení v šesté lize ...

Komentář rozhodčího: neuveden

10.kolo

Blaženka spiders - Tazmánští čertíci  4:3

Góly: Juji 2, Ivan 2

Takové drama v závěru dalšího existenčního zápasu obou soupeřů by nenapsal ani Hitchcock. V prvním poločase jsme poměrně snadno soupeře přehrávali a po gólech Jujiho, který se konečně trefil, jsme  zaslouženě vedli 2:0. Na bahnitém terénu se nám dařilo držet hru na mimo dostřel naší brány a byla obrovská škoda, že jsme neproměnili nějakou další z naších šancích. Bohužel po změně stran nejprve Denim vyrazil aut přímo na nohu soupeře, který doklepl do prázdné a vzápětí po nedůrazném bránění Juniora s Jujim bylo vyrovnáno. Z následného našeho tlaku se Ivanovi podařilo prosadit a vedli jsme pár minut před koncem 3:2. Jenže téměř vzápětí Roman špatně odhlavičkoval výkop a soupeřův útočník trefil přesnou šibenici 3:3. Když už jsme přestávali věřit, utrhl se opět Ivan a vpálil gól znamenající naši záchranu.

Komentář rozhodčího: Hráno na velmi špatném terénu, spíše na oraništi. Mohl to být krásný zápas, ale terén hráčům nedovoloval moc ukázat. Většina branek padla po skrumážích ve vápně. Nejlepší hráči: Formánek (Čertíci), Jurčík, Blažek (Blaženka).

9.kolo

Blaženka spiders - Slovan Amatéři  2:1

Góly: Roman, Čiko

Existenční zápas na rozbahněném terénu byl zpočátku dost opatrný. Těsně před koncem poločasu jsme obdrželi gól po přečíslení obrany. Do druhého poločasu jsme vlétli s maximální bojovností, která přinesla po závaru z rohového kopu vyrovnání. Zejména Ivánek se rval v útoku jak lev. Po zákroku na něj se kopala i penalta. Tomáš na špatném povrchu však nedal. Ivánek se však dal rval a silně rozčiloval soupeřova brankáře, který nakonec dostal za řečnění žlutou kartu. Když už se zdál náš další tlak bezzubý, podařilo se Čikovi prostřelit vše před sebou a strhnout vedení na naši stranu. Velký podíl na tomto gólu měl opět Ivan, který úspěšně "odblokal" brankáře. Dnes jsme pro výsledek dali i to srdíčko :).

Komentář rozhodčího: Utkání hráno na těžkém terénu. I přes to vcelku povedený výkon na obou stranách. Kdyby hráči Slovanu tolik nebrečeli, možná by i bodovali.

8.kolo

Blaženka spiders - Paradentol 1.FC  0:3

Góly: -

Zápas o přiblížení záchrany jsme bohužel absolutně nezvládli. Na neregulérním povrchu soupeř odmítl odložení zápasu a tak se muselo hrát na min. 10 hluboké souvislé kaluži. Naší téměř nejsilnější sestavě to absolutně nevyhovovalo a většina hráčů už předem svým výkonem rezignovala. Po té se soupeř lehce dostal do vedení 2:0 jsme konečně začali něco hrát, ale štěstí při nás nestálo. Naopak v druhém poločase předvedl náš brankář opět překvapivý zákrok (resp. nezákrok) a tečovaný míč skončil rovnou z autu v síti. Po zásluze jsme pohráli a musíme zvítězit v následujících utkáních.

Komentář rozhodčího: Jednoznačné utkání pro tým Paradentol. Utkání ovlivnil špatný povrch.

7.kolo

Blaženka spiders - MVS Vršovice "B"  0:1

Góly: -

Za velké účasti fanoušků a krásného počasí byl k vidění velmi rychlý a pohledný fotbal. Laciný gól jsme bohužel obdrželi po trestňáku z poloviny hřiště a naopak se nám nepodařila proměnit žádná z obrovského množství šancí. Zejména ve druhém poločase jsme měli jasnou převahu ale nic nedali.