Blaženka Spiders - Typos FC B 2:4
(Pankrác, pátek 6.9.2002, 18:15)

Bohužel nikdo nenapsal komentář.

Čtení:

• Komentář rozhodčího: Rychlé a pohledné utkání, ve kterém Typos zvítězil díky lepšímu proměňování šancí. Vzhledem k odvedeným výkonům obou mužstev by jim slušela vyšší soutěž.

• Branky: Jánský (3´) 1:0, 2x Vokurka (16´, 31´) 1:2, Pešl (34´) 1:3, Jablonský ml. (56´) 1:4, Mandík (41) 2:4

• Rozhodčí: Navrátil, R. Beneš (Slovan Amatéři)

Blaženka Spiders - Viktor 1. FC 3:2
(Angelovova, úterý 3.9.2002, 18:15)

Do prvního zápasu podzimu jsme nastoupili s velkou nejistotou. Pokoušeli jsme se hrát pro nás nový herní systém: 1-1-2-2. Naše sestava vypadala přibližně takto: Denim - Michal - Junior, Radek, Olan a Juji - Jirka, Filip a Pavel.
 V prvních deseti minutách jsme na hřišti pobíhali jak zmatení a to se brzy projevilo inkasováním prvního gólu. Naštěstí se nám ještě během prvního poločasu podařilo zlepšit hru dopředu a Pavel vyrovnal. Dát gól se mu povedlo ještě jednou. Nedlouho poté soupeři  po nahrávce z levé strany vyrovnali střelou z první k pravé tyči. Klika pro nás bylo, že jsme dokázali zahrát úspěšně standardní situaci. Pavel rozehrál míč na Jujiho, který před vápnem vyslal krásnou střelu do levé šibenice.
 Toť vše přátelé.
Denim

Čtení:

• Komentář rozhodčího:  Vyrovnané utkání plné výtečných útočných akcí. Šťastnější byli hráči Blaženky, kteří dokázali vstřelit o jeden gól více. Nejlepší hráči: Vozka, Jánský.

• Branky: Šváb (2´) 0:1, 2x Jánský (20´, 27´) 2:1, Vozka (35´) 2:2, Jurčík (56´) 3:2

• Rozhodčí: Hrneček, Novák (Terasy "B")

Blaženka Spiders - Víťazný február FK 1:2
(Střížkov, pondělí 16.9.2002, 16:30)

Čtení:

• Komentář rozhodčího:  O něco lepší Víťazný Február po vedoucím gólu hodně trpěl na neproměňování šancí. Neminul ho trest v podobě vyrovnávací branky. Ale VT to nevzdal a za pomocí štěstěny vstřelil Plachetka vyrovnávací gól.

• Branky:  Vavrla (50´), 2x Plachetka (20´, 52´)

• Rozhodčí: Ctibor, Šmejkal (V.I.P)

Blaženka Spiders - Atomovej brouk B 0:5
(Suchdol, středa 16.10.2002, 16:45)

Čtení:

• Komentář rozhodčího: Jednoznačná výhra AB. Nejlepší hráči: Zykmund (AB), Vojtěch Radek (BS).

• Branky:  Bureš (6´), 2x Zykmund (13, 38´), Buchbauer (20´), vlastní

• Rozhodčí: Zídek, Vošahlík (Břevnov Rovers)

Blaženka Spiders - Banán 1:3
 (Hrdlořezy, čtvrtek 3.10.2002, 17:15)

Čtení:

• Komentář rozhodčího: Kvalitu utkání výrazně ovlivnil rozmáčený terén. Výsledek byl především odrazem úsilí než techniky. Nejlepší hráči: Kult (BS) a Čechal (B). Pochvalu si však zaslouží všichni aktéři zápasu za svůj pozitivní přístup ke hře.

• Branky:  Schwarz (30´) 0:1, Čechal (43´) 0:2, Rácz (53´) 0:3, Blažek (56´) 1:3

• Rozhodčí: Vančík Juraj (Banán) - ROZHODČÍ SE NEDOSTAVIL!

Blaženka Spiders - Beach attack 90210 5:1
 (Zelená liška, čtvrtek 10.10.2002, 17:00)

Už před zápasem nám bylo jasný, že pokud se chceme v sedmičce i nadále udržet, potřebujeme nutně získat nějaký body. A byly sme rozhodnutý je získat tento zápas. Natěšený sme teda vběhnuli na hřiště v testovacím systému 1-3-1. Soupeř, ač se ze začátku tak nezdál, byl papírově i herně slabší a tudíž nám počáteční zmatenost vcelku procházela a vyvrcholila dokonce ve Filipův gól hned po pár minutách utkání. Byla to sice střela nestřela, kterou si navíc soupeřův obránce ztečnul mimo rukavice připraveného (pardon, omyl, nikdy nepřipraveného) brankáře. Ale zaplaťpánbu za něj. Radost v našem táboře byla veliká a naděje na dva body se začala blížit. Jenže. Kdo zná naše zápasy, ví, že jeden z našich velkých problémů je udržet jednobrankový náskok déle jak 5 minut. A kdo nás zná dobře, už tuší, že ani tentokrát se nám to nepodařilo. Navíc, kdo nás zná velmi dobře, si dokáže představit, jak ten gól padl. Samozřejmě Jendovi mezi nohama. Nutno na jeho obranu dodat, že tentokrát za to nemohl. Mohl za to paradoxně neschopný soupeřův útočník, který přicházející pas nejenže nedokázal zpracovat (stojíce zády k Jendovi) ale ani se míče nedotkl, což Jendu tak vyvedlo z míry, že roztáhl nohy pomalu až za uši. Jak sám uvedl po zápase, tušil všechno možný jenom ne to, že se útočník míče nedotkne. Ještě je na jeho konto nutné uvést, že obrana ho nechala ve štychu a kromě jich dvou nebyl před naší bránou široko daleko nikdo. Radši nejmenuju, čí je to vina, protože sem tam měl bejt taky. Jinak do poloviny utkání (alespoň myslim) se nám podařilo zvýšit na 2:1 MÝM gólem (proto ten komentář samozřejmě píšu), který byl snad navlas stejný jako Fildův, tzn. střela nestřela pomalu z poloviny hřiště, kterou soupeř tečoval těsně před nepřipraveným brankařem. Radost byla opět veliká. Tentokrát už sme si ale vedení vzít nenechali. Do druhé části zápasu sme nastoupili se starým systémem 2-1-2 a soupeři již nedali šanci. To byl náš herní koncert. Pavel krásnou střelou zvýšil, poté Čiko dorážkou upevnil naše vedení a poslední gól si už nevybavuju, myslim, že ho zas dal Pavel. Ale to je stejně jedno, protože před soupeřovou bránou sme byli navezený furt a jak to tak bývá, gólů mohlo být daleko víc. Snad jenom Jenda si moc nezahrál: dostal housle, mrznul v bráně, prostě nuda. Konečný výsledek se tedy ustavil na 5:1 pro paní Blaženku. V průběhu zápasu ještě dokázal Kapitán dostat žlutou kartu za záchranný zákrok proti útočníkovi, který běžel sám na bránu.  Podobný zákrok provedl později i Michal, naštěstí bez žlutého ocenění. Vyzdvihnout bych chtěl výkon Filipa, který hrál jak o život a fakt bojoval, a Olana, který celý zápas odváděl neviditelnou černou práci. Závěrem bych dodal, že sme hráli pěkný týmový fotbal a nezbývá než si přát, aby nám to vydrželo i do dalších zápasů a sezón.
Radek

Čtení:

• Komentář rozhodčího:  Zápas byl veden v rychlém a slušném tempu. Jedinou vadou na kráse byl faul. Nejlepší hráč: Vavrla.

• Branky:  Scheiner (10´) 1:0, Vincent (16´) 1:1, Vojtěch (25´) 2:1, 2x Jánský (52´, 58´), Vavrla (55´) 5:1

• Rozhodčí: Z. Vojáček, J. Podhola (FC RUM)

Blaženka Spiders - Žlutá křídla 3:3
 (Hrdlořezy, čtvrtek 17.10.2002, 16:45)

Čtení:

• Komentář rozhodčího:  Rychlé kombinace na obou stranách. Velmi pohledné utkání. Remíza je spravedlivá. Slibný náskok "Blaženky" dokázala "Křídla" svou bojovností, důrazem a štěstím stáhnout až na vyrovnaný výsledek.

• Branky:  2x Vavrla (4´, 12´) 2:0, Jánský (25´) 3:0, 2x Glazar (27´, 42´) 3:2, Šťastný (37´) 3:3

• Rozhodčí: Šak, Kos (FC Vozovna Motol)

Blaženka Spiders - Bohemia Chips TJ C 5:0
 (Podvinný mlýn, čtvrtek 24.10.2002, 16:30)

Nastoupili jsme pozitivně naladěni do tohoto zápasu s cílem jasné výhry. Neodradil nás ani čtvercový povrch hřiště, naopak, vše hrálo do našich karet: dobrý terén, kupodivu žádný déšť a ostudná gólová bilance našeho soupeře (asi -50gólů), který s velikým odstupem vévodí chvostu tabulky. Prostě se čekali gólové hody a vylepšení našeho skóre. Cesta ke konečnému výsledku byla ovšem velice trnitá. Celý první poločas jsme se vyloženě trápili. Hráli jsme opravdu hrozně, naštěstí soupeř, podle očekávání, také. Byli jsme opticky lepší, hráli jsme na půli soupeře, míč jsme měli většinu času na kopačkách, ovšem žádné vyložené tutovky nepřicházely. Naopak soupeř z náhodných situací a ze standardek několikrát velice vystrašil našeho polozraněného gólmana. Jednou tam bylo dokonce i břevno. Poločas se chýlil ke konci a obraz hry se stále neměnil, navíc jsme začali být velice nervózní a tak skončil první poločas, řekl bych snad i zaslouženě 0:0 Druhá půle byla ovšem úplně jiná a naplnily se papírové předpoklady. Myslím, že zde roli zahrály dva faktory. 1.Postupně se unavující soupeř (měl jen jednoho střídajícího, my tři) a 2. Zlepšená hra Blaženky. Začali jsme lépe kombinovat a gól na sebe nenechal dlouho čekat (Pavel). Soupeř ještě chvíli zlobil, ale přišel druhý gól a pak hned i třetí (Pavel, Chico) a soupeř již rezignoval. Od této chvíle bylo na hřišti jen jedno mužstvo a bylo rozhodnuto. Vlastní gól týmu Bohemia Chips a ještě poslední parádní trefa Pavla do sítě soupeře nakonec zajistila našemu týmu vítězství a i to kýžené vylepšení skóre.
 Filip

Čtení:

• Komentář rozhodčího: Utkání hrané na slušné úrovni bylo dlouho vyrovnané. Až v průběhu druhé půle "Blaženka" vstřelila dva rychlé góly za sebou a to stačilo, aby se soupeř položil. Nejlepší hráči: Jánský (BS), Halamka (BCH).

• Branky: 3x Jánský (37, 40, 54´), Vávra (54´), vlastní

• Rozhodčí: Kovařík, Černý ( SK Napajedla)

Blaženka Spiders - VŠSK MFF UK D 2:2
 (Hrdlořezy, neděle 3.11.2002, 13:45)

Kdo hrál?
Já, Roman, Michal, Radek, Junior, Ciko, Pavel, Ivan a Jirka. A na závěrečnej hvizd se přijel až z Pardubic podívat Olan.
Jak jsme hráli?
1. poločas: pěkný
2. poločas: fuuuuuj
Jak to probíhalo?
Poměrně brzo se nám podařilo vsítit první gól. Po krásném vyšachování soupeřovy obrany Ivan zakončoval do prázdný. Ale měl jsem chvilinku strach, že i ta prázdná brána bude problém. 1:0. A to bylo na dlouhou dobu vše. Ačkoliv jsme většinu prvního poločasu předváděli i na dosti nekvalitním terénu pohlednej fotbal, nedokázali jsme prostě a jednoduše dát fíka. Dvakrát jsme šli  ve třech na jednoho obránce a nic. Jak trestuhodné!!! K tomu bylo ještě pár zmrvenej docela slušnejch šancí. Trest přišel až v druhé půlce. Soupeř se začínal pořád častěji stěhovat na naší půlku a hlavně na dostřel. Po zkušenostech se Žlutejma křídlama nám muselo bejt naprosto jasný, že jednogólový náskok nemůže dlouho vydržet. A nevydržel! Naše neaktivita byla pořád znatelnější. Během pár minut bylo skóre votočený. První padnul asi takhle:
A druhej takhle nějak:
Naštěstí se Jirkovi podařilo dát ke konci ve skrumáži "Kinclovskej" gól a tím pádem vyrovnat. Takže bod a snad nespadnem.
Denim

Čtení:

• Komentář rozhodčího:  Celkem slušný zápas, jehož negativem byla spousta neproměněných šancí na obou stranách. Na technické stránce hry obou mužstev se značně podepsal terén. Remíza je spravedlivá.

• Branky: Blažek (10´) 1:0, Hes (47´´) 1:1, Kos (50´) 1:2, Mandík (56´) 2:2

• Rozhodčí: Votík, Vaňha (THC Hašlerka)

Blaženka Spiders - Sipral 3:1
 (Karlín, neděle 17.11.2002, 12:30)