Jaro 2001

Blaženka Spiders - Žlutá křídla 1:1
(Zelená liška, čtvrtek 5.4.2001, 17:00)

Na první zápas jsme se sešli v ucházejícím počtu a přítomnost Buba s Ivanem se zdála slibná v oblasti vstřelených branek, bohužel stabilita v jinak stabilní obraně v podání Romana a Michala byla ohrožena nestabilitou Romanova zažívacího traktu. Naštěstí to nemělo nějaký vetší vliv na naší hru. Ale jak jsem psal, útok se pouze slibným zdál a Bubo  s Ivanem, ačkoliv nehráli špatně, soupeřovu branku téměř neohrozili, zato Vodouch se blýsknul ranou z první, bohužel jeho gólovku brankář se štěstím vyrazil. Soupeřovu síť proto rozvlnila až Vořechova hlavička v druhém poločase. Do té doby to vypadalo, že Blaženka má ve hře, ve které byla nouze o pořádné gólové šance, malinko navrch. Inkasovaný gól soupeře ke vší smůle akorát tak vyprovokoval k boji a my jsme se z vedení dlouho neradovali. Do konce utkání se stupňoval už jen soupeřův tlak, ale ten  z toho nedokázal nic vytěžit (snad jenom pár "šancí"). Tak nám nezbylo nic jiného, než se rozejít smírně 1:1, dát si jedno orosený a přát si, ať příště podáme lepší výkon.
Jéňa

Čtení:

• Komentář rozhodčího: Utkání hrané ve slušném tempu skončilo spravedlivou remízou. Nejlepší hráči oba střelci branek.

• Branky: 37. min. Voříšek - 1:0, 47. min. Koláček - 1:1

Blaženka Spiders - Gobi dezert 4:0
(Střížkov, pondělí 9.4.2001, 18:15)

Zdravim vsechny fanynky a fanousky Blazenka Spiders. Hrali jsme s tymem pojmenovanym Gobi Dezert. Je videt ze na pousti se velice tezko trenuje a ze obyvatele pouste prilis technickych ani jinych fotbalovych kvalit opravdu, ale opravdu nepobrali. Zapas s nimi jsme odehrali na vynikajicim hristi na Strizkove. Zapas zacal stejne jako pokracoval po celou dobu. Nase snaha prekonat streleckou smulu lepici se nejen na nase kopacky ale i hlavy ruce a jine casti tela(pozn. kopacka neni cast tela). K prekonani tohoto nelehkeho ukolu nam nastesti pomohla skvela hlavicka jednoho z nasich souperu do vlastni brany v asi 10 minute. Po prekonani naseho streleckeho traumatu hra pokracovala dale stejnym zpusobem a to sice tak: Rozjeti nasi utocne akce pres skveleho Buba, Honejse, Adama, Radka nebo Philipa nekolik prihravek, zakonceni a bohuzel jen vyjimecne branka (zde bych chtel nejvice pokarat Vodoucha za jeho kukoviny, nebot kdyby dnes promenil jenom pul sanci, hattrick by mel asi jisty ale nic hlavu vzhuru a makat), souperuv odkop od brany do autu za nasi branu, pak rozjeti nasi utocne akce pres skveleho Buba, Honejse, Adama, Radka nebo Philipa nekolik prihravek atd. Vstrelili jsme dnes 4 goly to neni spatne ale obavam se ze vic takto neschopnych souperu uz asi nepotkame proto bych dnesni vitezstvi radeji nijak neprecenoval nebot kdyby jsme neporazili tyto soupere pak by asi bylo lepsi se na ten fotbal vykaslat!
Michal

Čtení:

• Komentář rozhodčího: Utkání bylo hráno ve velice příjemném a korektním sportovním duchu od obou mužstev.

• Branky: 24. min. vlastní, 29.,37. min. Blažek, 30. min. Pribik

Blaženka Spiders - Konvikt klub 4:1
(Střížkov, pondělí 23.4.2001, 18:15)

Zdravím všechny, na požádání Denima zpětně dopisuji komentář k našemu třetímu kolu. Naším soupeřem byl Konvikt klub, který měl před tímto kolem poměrně dobrou bilanci po výhře nad ambiciózní Válcovnou a těsné prohře s VIP. Naší velkou výhodou bylo, že jsme se sešli skoro kompletní a mohli střídat dvě celé pětky. Už při úvodních minutách bylo jasné, že hráči soupeře jsou poněkud nervově labilní a pořád protestují. Rozhodčí, který předvedl velmi dobrý výkon, si ale hned na začátku sjednal respekt udělením žluté karty jednomu z nejvýřečnějších. Asi v polovině úvodní půle soupeř reklamoval faul, čehož využil Filip a nádhernou střelou jeho levačkou nedal brankáři šanci. Bohužel ani né minutu po rozehrání, nechali Michal s Radkem projít útočníka a ten přehodil Denima. 1:1. V tu chvíli byl soupeř na koni, ale výborná spolupráce Honejssa s Adamem přinesla pravděpodobně zlomový bod utkání. Adam svým prvním golem v dresu Blaženky zvýšil na 2:1. Do poločasu se ještě podařilo prosadit střelci Ivanovi, jemuž předložil gólovou šanci Philip. Na úvod druhého poločasu si soupeř vytvořil opět tlak, ale pokud jěště něco přes obranu přešlo byl na svém místě Denim. Uklidňující gól na 4:1 dal opět Filip Scheiner, tentokráte poněkud krkolomným způsobem. Soupeř na závěr již nestačil fyzicky, a tak jsme večer mohli oslavovat (ikdyž jen krátce) další vítězství.
 Roman

Čtení:

• Komentář rozhodčího: nejlepší hráč - Scheiner

• Branky: 20. min. Scheiner 1:0, 24. min. Kutal 1:1, 25. min. Vavrla 2:1, 30. min. Blažek 3:1, 54. min. Scheiner 4:1

Blaženka Spiders - Lukas 2:0
(Zelená liška, čtvrtek 3.5.2001, 18:15)

Nazdarek! Zbyla na mne ta mila povinnost napsat komentar k nasemu poslednimu zapasu. Hrali jsme s tymem Lukasu na dobrem a velkem hristi na Zelene Lisce. Nasi souperi byly vcelku v pohode a veskerou svoji nasranost obratili na rozhodciho. Tomu se nikdo ovsem divit nemuze nebot rozhodci byl opravdu tragicky coz mohu potvrdit nebot jsem se na nej rozcilil i ja jinak velice klidny hrac. A ted jiz ke hre. Ze zacatku byla nase hra mirne zmatena a proto jsem se chvilku obaval i o nas vysledek. Po nekolika minutach se nas herni projev zkvalitnil a srovnal do posledni dobou diky bohu normalu a naseho snaziveho soupere jsme zacali na plne care prehravat. Sance stridala sanci ale gol stale neprichazel. Nekolikrat jsme se dostali do vylozenych prilezitosti a zejmena Vorech zahodil snad nezahoditelne (budiz mu dano k lepsimu ze uz byl asi trochu pod vlivem hadejte ceho nebot ten den slavil narozeniny). Po asi 15 minutach hry nas utok po kombinaci Vorecha s Bubem perfektne zakoncil Adam. Do konce polocasu jsme ale dalsi gol jiz nepridali i kdyz sanci bylo nespocitatelne. Druhy polocas vlastne detailne napodoboval ten prvni. Nas permanentni tlak, snazivy souper zastavujici nase utocne snahy za jakoukoliv cenu, bidne zakonceni ve vylozenych sancich. Druhy uklidnujici gol prisel po fatalni chybe nektereho z obrancu Lukasu. Netisnen nahral mic hlavickou primo na Philipa, ten strelhbite nahral Filipovi ktery se sam pred brankarem malokdy myli. 2:0. Zbytek utkani probehl vlastne ve stejnem duchu jako utkani cele (kupodivu). Chtel bych pochvalit naseho soupere ktery sice zastavoval nase utoky za jakoukoliv cenu ale jinak byly proste v pohode coz byla super zmena proti minulemu utkani ktere jsme odehrali proti permanentne nasranemu Konviktu. Kdyz uz jsem v tom chvaleni musim pridat i pochvalu na nase predsezoni posily ktere patrily ve vsech dosud odehranych utkanich k oporam naseho tymu a myslim si ze na vykonostnim rustu Blazenky maji velke zasluhy. Ale abych nas zas neprechvalil musim trochu pokarat nas utok nebot to trestuhodne nepromenovani sanci nas v utkanich s kvalitnimi souperi muze stat drahocenne body. K obrane se radeji nebudu vyjadrovat nebot jsem jeji soucasti tak doufam ze to udela nekdo jinej.
 Zdravi Michal a v nedeli na treninku a v pondeli na zapase na videnou.
P.S. jeste k Vorechovi vsechny jeho nepromenene sance jsme mu po zapase odpustili potom co objednal kolo panaku (jen tak dal)

Čtení:

• Komentář rozhodčího: zvítězilo rychlejší a houževnatější mužstvo, domácí  si vytvořili řadu šancí, z nichž většinu neproměnily.

• Branky: 16.Vavrla, 53.Scheiner.

Blaženka Spiders - Pirelli B 6:0
(Karlín, pondělí 7.5.2001, 17:00)

Do utkání jsme naběhli s jediným cílem a to vyhrát a pokud možno s co největším brankovým rozdílem. Dost jsme se zapotili, než jsme dali první gól. Naše útočné snažení rozbíjela spíše kaluž v soupeřově pokutovém území než soupeřova obrana. Tuto naší gólovou impotenci přerušil až Adam ve 20. minutě, kdy si nádhernou střelou z dálky málem natrhnul stehenní sval, což ho stálo zbytek zápasu. 1:0. Naše vedení mohl pojistit Philip penaltou, kterou rozhodčí odpískal za hru rukou ve vápně. Škoda, ale nedali i lepší hráči. Druhá půle byla čistě v naší režii a soupeř se už vůbec na nic nezmohl. Bezmocnost soupeře potvrzuje i nečekaný Vodouchův úspěch. Dělám si tak trochu prču, hrál dobře. Jediné, co mě malinko na celém zápase rozčílilo, bylo, že jsem si jako brankář skoro vůbec nezahrál, naše obrana hrála opět bezchybně, a že jsem celou druhou půli musel stát v kaluži. Celkový dojem ze zápasů bych viděl jednoznačně pozitivně, útok hrál pohlednou hru a vůbec nemuselo zůstat jenom u šesti gólů, rozhodčí pískal velmi přísně a někdy i přeháněl, ale tak je to pořád lepší, než kdyby pískal méně.
 Závěrem ještě dvě poznámky. Teplá voda samozřejmě opět netekla a Philip měl pocit, že musí odčinit neproměněnou penaltu, naštěstí jsem prchnul po první rundě. Více by mohli možná vyprávět Michal s Veronikou, ale mám takový pocit, že o tom večeru vědí stejně jako já, akorát já tam už dávno nebyl.
Jéňa

Čtení:

• Komentář rozhodčího:  Blaženka přejela soupeře jako rozjetá lokomotiva. Pirreli byly důstojným soupeřem pouze do druhé inkasované branky. Nejlepší hráči Dítě - Vodenka, Roubínek.

• Branky: 41., 44., 49. min. Vodenka, 20. Lederer, 37. Roubínek, 39. Blažek.

Blaženka Spiders - FC Erien 5:1
(Karlín, čtvrtek 17.5.2001, 17:00)

vcera jsme odehrali seste kolo s tymem Erien, ktere bylo slozene s mladych (a bohuzel dost blbych) kluku. erien mel spatne vysledky s predchozich zapasu a tak byli role jasne rozdelene a nasim ukolem bylo hrat na ciste konto a vstrelit hodne golu. bohuzel se nepovedlo ani jedno... v prvnim polocase nam do prvniho stridani hra moc nevychazela: hodne ztrat micu, malo fyzicka hra (ktera na tyto soupere plati) a celkem laxni pristup. na konec se nam prece jen povedlo vsitit gol a tim jsme zlomili zacatecni odpor soupere. proto byl prvni gol vzacny a presne spravny: adam to napral od vapna primo k tyci. dale se nam povedlo dat po rohovem kopu soupere s protiutoku pekny gol kdyz sli dva hraci az k brane a tam nekompromisne vsitili. a protoze to bylo tak hezke a souper tak blby jsme si to pro jistotu zopakovali a ivan daval svuj druhy gol v prvnim polocase. stav po prvnim polocase byl celkove 4:0 kdyz se trefil ze hry take honejs. nicmene souperi parkrat zahrozili hlavne pri rozich a micech kopnutych ze stran do vapna; parkrat tam mic prosvistel nasim vapnem a nikdo (nastesti ani souper) nevidel kde je mic. v druhe puly nase laxnost jeste nabrala a tak si souper docela zahral a dal i moc pekny gol. mi uz jsme se zvlast nesnazili a dali akorat jeste po pekny akci buba-ivana-philipa jeste paty gol (strilel bubo). jeste par protiutoku ale uz toho moc nebylo a tak zapas skoncil 5:1 coz neni ani skvele ani spatne ale mrzi me ze jsme inkasovali, to byt nemuselo. tim obirame brankare o nejvetsi radost, kterou z takoveho zapasu muze mit. mrzi me take ze se vzajemne moc kritizujem, a to ne v pozitvnim duchu a pak ta kritka nic k lepsimu nemeni. je to spravne o chybach mluvit kdyz to je o polocasu pred nebo po zapase ale nemeli bychom po cely zapas pokrikovat na nase kamarady behem hry: "stojis spatne, bez tam, delej tohle" atd. to nikam nevede protoze kricime vsichni soucasne a navic to clovek na hristi casto ani neslysi... ale jak psal jiz kapitan: natrhnem jim vsem prdel a poustoupime z prvni pricky. a tak se loucim s trojnasobnym:
co jim natrhnem?
prdel
 prdel
prdel
ahoj philip

Čtení:

• Komentář rozhodčího: Snaživý Erien nestačil na fotbalovější Blaženku. Nejlepší hráči Vachulka - Blažek.

• Branky:  5. Lederer 0:1, 13. Voříšek 0:2, 18.,27. Blažek 0:4, 35. Vachulka 1:4, 42. Roubínek 1:5.

Blaženka Spiders - Pivnice U Zpěváčků 2:0
(Karlín, čtvrtek 24.5.2001, 18:15)

Nazdarek vsichni.
 Utkani se Zpevackama bylo jedno z nasich nejhorsich utkani. Nedokazali jsme o tridu horsiho soupere prehrat a nasazet mu pet sest golu. Po cele utkani jsme sice meli uzemni prevahu a to primo drtivou ale druhy uklidnujici gol jsme vstrelili az v posledni minute. Souper nasi branu pokud se pamatuji prilis neohrozoval. Ale je pekne ze jsme vyhrali i v utkani kdy se nam prilis nedari. Vic si toho nepamatuju takze to je vsechno.
Michal

Čtení:

• Komentář rozhodčího: i když Blaženka vyhrála na skóre, určitě odcházela za hřiště poražena, utápěla se v individuálních akcích a nebyla schopna přehrát o třídu horšího soupeře. O to víc vyzněla snaha a vůle Zpěváčků, kteří nevypustili jediný míč a bojovali až do samého konce utkání. Výhru nakonec Blaženka pojistila až v úplném závěru

• Branky: 16.Lederer, 59.Roubínek.

Blaženka Spiders - Sbohemka 6:1
(Karlín, pondělí 28.5.2001, 17:00)

Tohle utkání mělo značné tempo, naštěstí v náš prospěch. Po nevydařeném začátku jsme začali usilovné hráče a hráčku Sbohemky tlačit do jejich obranného pásma, kde jsme dokázali téměř vždy proměnit tyto šance. První gól byl opravdu ukázkový. Adam jeden z našich nejlepších hráčů si nádherně stopil balón a z obrovské vzdálenosti dokázal umístit míč naprosto bezchybně k tyči. Gólman se stačil akorát podívat za svoje záda, aby mohl vytáhnout balón ze sítě. Mimo jiné také kvalita hřiště bylo naprosto "nádherná", protože den před tím neustále pršelo, tak i povrch podle toho vypadal. Ale my jsme se toho nezalekli a usilovně jsme bojovali. Ostatní góly byly celkem pěkné, ale ten první byl přesto nejhezčí. Protivník byl velmi důsledný a pro naší obranu to bylo opravdu těžký. Ale hlavně kvůli Jendovi se nám podařilo ubránit pouze jeden fík. Je pravda, že ten gól byl dost velký náhoďák, ale to k tomu bohužel také patří. Myslim si, že jsme byli ze začátku dost nedůslední, ale naštěstí soupeř toho nedokázal zužitkovat. Po několika jejich akcích začali na hřišti řádit naši útočníci a občas i obránci a rázem to bylo v náš prospěch 2:0, 3:0, 4:0, atd.
 A nakonec nám přeju hodně štěstí do té vysněné 7. ligy.